HSK online sınav tavsiyleri

denizz

Kullanıcı
Online sınav ile alakalı tavsiyelerinizi buraya yazabilirsiniz.
Ben uzun bir süredir HSK çalışan biri olarak öncelikle Konfüçyüs Enstitüsünü sürekli olarak takip etmenizi tavsiye ederim. Burs başvuru süreçlerine göre sınav takvimini takip etmenizi. Emin olun sınava girmek kadar ne zaman girdiğiniz de kritik bir önem arz ediyor.

Şule

Kullanıcı
Online sınava girecek arkadaşlar lütfen Konfüçyüs enstitüsünün sayfasını sürekli takip edin, sınavdan yaklaşık bir hafta önce yapılan deneme sınavına mutlaka katılın. Bu deneme sınavları sizi gerçek sınavın nasıl olacağını anlamanızı kolaylaştırıyor ve sınav esnasında yanlış bir şey yapmamanız için önem taşıyor, ayrıca yaşanabilecek olan teknik sorunların da önüne geçtiğini söyleyebilirim. HSK 5 ve 6 seviyesine girecek olan öğrenciler için okuma bölümünde zamanın sizin için en önemli şey olduğunu sakın unutmayın sorular oldukça uzun ve bilgisayardan dolayı gözlerini çok daha kolay yorulabiliyor :(

Chunxi

Kullanıcı
Hsk online sınava girecek arkadaşlar kesinlikle sesli ortamda deneme çözün. Zoom kullanıldığı için sizin yaşadığınız konumda ses olmasa bile diğer arkadaşların ortamları sesli olabiliyor. Ayrıca sınav öncesi herkese sınav esnasında hocaaaamm demeyin diye laf sokun. Hocam hocam diye bağırıyor öküzler. Hoca bana seslenmeyin diye uyarı yapıyor ama onu da dinlemiyorlar. Sınavda dinleme ve okuma en kolayı. Okuma kısmında vakit hızlı geçiyor. Orada zamanı iyi kullanmak için sınav öncesi sürekli deneme çözün. Aynı denemeyi 40 kere çözün ama çözün yani. Pratik kazanmak çok önemli. Sürem yetmediği için bazı soruları tam okumadan denemelerde ki alışkanlıklar hızlı çözmüştüm ben.
Ne dersem diyim sürekli deneme çözün diyesim geliyor. Hayat mottom. Bi deli iki kez aynı çukura düşmez. Deneme çözerseniz çukurun yerini bilirsiniz. Ek olarak konuşma denemesi çözmeyi unutmayın. YouTube da bile bolca var.
Başarılar 🌸🌸